Her Çalışanın Kabusu İşten Kovulma

Her Çalışanın Kabusu İşten Kovulma

İşten kovulma, ne yazık ki, iş hayatında en iyi olanların bile başına gelebilecek bir durumdur. Bazen hata sizde olmasa bile severek çalıştığınız bir kurumda işinize son verilebilir.


İşten çıkarıldığınızı öğrendiğinizde ne yapmalısınız?


Öncelikle kendinize kızmaktan, suçu sadece kendinizde aramaktan vazgeçin. En başarılı çalışanlar bile bu durumu yaşayabilir. Unutmayın ki şu an çalıştığınız yer, iş hayatınızdaki son kurum değil. Bundan sonra kariyerinize devam edebileceğiniz pek çok farklı yer ve kişi tanıyabilirsiniz. İlk şoku atlattığınızda, bundan sonra ne yapacağınıza ve nasıl yeni bir iş bulacağınıza odaklanın. Aldığınız eğitim ve daha önceki iş tecrübeleriniz doğrultusunda geniş çaplı bir araştırma yapın. Çalışmak istediğiniz alanda hangi şirketlerin eleman aradığını tespit edin. Sektörün önde gelen kurumlarının iş ilanlarına ulaşmak için sitemiz size yardımcı olacaktır.
Tüm iş ilanları için tıklayınız.

 

İşten çıkarıldığınızı öğrendiğinizde ne yapmamalısınız?


İşten çıkarıldığınızı öğrendiğinizde kızgın ve hayal kırıklığına uğramış hissetmeniz çok doğaldır. Yine de -pek çok kişi için zor olsa da- böyle bir durumda yapmanız gereken en önemli şey, sakin olmak ve soğukkanlılığınızı korumaktır. Yanlış bir zamanda, yanlış bir kişiye söylediğiniz yanlış bir söz, kariyerinize büyük zarar verebilir. Bu konuda aileniz ve arkadaşlarınızla dertleşmek sizi rahatlatacaktır. Kendinize veya çevrenize öfkelenmek yerine, işten çıkarılış sebepleriniz üzerine patronunuzla konuşmalısınız. Böyle bir yol izlemek, iş hayatınızda yaşadığınız bir eksiklik ya da hata varsa buna odaklanmanızı sağlamanın yanında, sağlam bir referans mektubu ve tazminat almanızı da kolaylaştıracaktır.

Sektöre Göre İş İlanları

)
Uygulamamızı İndirin!

Elemanuzmani.com uygulaması ile size uygun iş fırsatlarına anında ulaşabilirsiniz.

Human

Türkiye’nin Önde Gelen Markalarının Tercihiyiz.

İlan Ver Sektörel İlanlar Aday Giriş İş Ara