İş Hayatında Başarılı Olmak İçin Yeni Mezunlara Öneriler

İş Hayatında Başarılı Olmak İçin Yeni Mezunlara Öneriler

İş Hayatında Başarılı Olmak İçin Yeni Mezunlara Öneriler

Okulunuzu başarıyla bitirdiniz ve artık hayalini kurduğunuz mesleği yapmak için hazırsınız. Birçok farklı firmaya özgeçmişinizi gönderdiniz ve sonuç bekliyorsunuz. Ya da başvurunuz kabul edildi ve işe başlamak üzeresiniz. Peki, iş hayatında yeni mezunlardan neler beklendiğini biliyor musunuz?

İş mülakatlarında, başarılı bir eğitim geçmişi kadar güçlü bir karakter de arandığını göz ardı etmemelisiniz. Duruşunuz, konuşma tarzınız, ses tonunuz, kıyafetiniz bu anlamda büyük önem taşımaktadır. Bir iş görüşmesinde, karşınızdaki insanlarda bıraktığınız izlenim, iş hayatınızın sonraki aşamalarını belirleyecek unsurlardandır. Peki, iş görüşmesini atlattıktan sonra nelere dikkat etmelisiniz?

Başarılı bir iş hayatı için temel unsurların ne olduğuna göz atalım:


1. Zaman Yönetimi


Her yöneticinin önemle üzerinde durduğu noktalardan biridir zaman yönetimi. İşe zamanında gelmeyen, verilen işleri vaktinde yetiştirmekte zorlanan biriyle çalışmak isteyen bir kurum düşünülemez. Dakik olmakta zorlanıyorsanız, saatinizi 10-15 dakika geri almak ya da güne her zamankinden erken başlamak çözüm getirebilir.


2. İş Hayatında Stres Yönetimi


Herkes huzurlu ve mutlu bir iş ortamında çalışmak ister. Ancak zaman zaman iş kaynaklı sıkıntılar ya da çalışanlar arasında sorunlar yaşanabilir. Böyle bir durumda olaya nasıl yaklaştığınız, öfkenizi kontrol edip edememeniz; sizin hakkınızda oluşacak fikirlerin seyrini değiştirecektir. Öfkenizi kontrol etmekte zorlanıyorsanız şu makalemiz size yardımcı olacaktır: İş Yerinde Çatışma Çözümü (4. makaleye bağlanacak.)


3. Verimli ve Düzenli Çalışma


İş hayatında başarılı olmak için planlı ve düzenli çalışmayı alışkanlık hâline getirmelisiniz. Plan, sizi kararsızlıktan ve belirsizlikten kurtarır. İşlerinizi belli bir sıra ve organizasyona bağlı olarak yürütmek hem zamandan tasarruf yapmanızı hem de işlerinizi kolaylıkla bitirmenizi sağlayacaktır. 

Sektöre Göre İş İlanları

)

Uygulamamızı İndirin!

Elemanuzmani.com uygulaması ile size uygun iş fırsatlarına anında ulaşabilirsiniz.

Human

Türkiye’nin Önde Gelen Markalarının Tercihiyiz.

İlan Ver Firma Giriş Aday Giriş İş Ara