İş Hayatında Doğru Giyinmenin Püf Noktaları

İş Hayatında Doğru Giyinmenin Püf Noktaları

Kıyafetlerimiz, karşımızdakine karakterimiz ve kişiliğimiz hakkında ipucu veren ilk noktadır. Günlük yaşantımızda hepimiz dış görünüşümüze özen gösteririz. Doğru kıyafetleri seçmenin ve vücut tipine uygun giyinmenin önemi tartışılmaz. İş hayatında bu durum elbette daha da öne çıkıyor. 

Renk Seçimi


Renk seçimi, doğru giyinmede en önemli unsurlardan biridir. Birbiriyle uyumlu renkleri bir arada kullanmak ve iş hayatının ağırlığını kaldıracak renkleri seçmek büyük önem taşır. Doğru renk seçimi, kişinin çalıştığı sektör ve görev alanı ile de doğrudan ilişkilidir. Söz gelimi, üst düzey bir yöneticinin turuncu, fuşya gibi fazla canlı ve enerjik renkler yerine gri, siyah gibi gücü ve otoriteyi sembolize eden ağır renkleri tercih etmesi daha uygun olacaktır. Sürekli oradan oraya koşturan bir muhabirin takım elbiseyle iş yapması gibi, gençlerle ve çocuklarla bir arada olan bir öğretmenin abartılı dekolteler tercih etmesi de normal karşılanmayacaktır.


Doğru Aksesuarları Seçmek


İş yaşamında doğru kıyafetleri seçmek kadar bu kıyafetleri, uygun aksesuarlarla tamamlamak da önemlidir. Kadınlar, büyük ve abartılı takılardan uzak durmalı; daha sade, şık ve minimal parçalar tercih etmelidir. Erkekler de kravat seçiminde özenli olmalı; takım elbiseye uygun, abartısız ve büyük desenler içermeyen modeller seçmelidir.

Küçük Detaylar


İş hayatında doğru bir dış görünüş için uygun renkleri ve aksesuarları seçtiniz. Ancak bunları tamamlayacak küçük detaylara da ihtiyacınız olacak. Kaliteli bir ayakkabı, şık bir çanta ve abartıdan uzak, sade bir makyaj ile iş hayatına hazırsınız.İREM ŞAR

Sektöre Göre İş İlanları

)
Uygulamamızı İndirin!

Elemanuzmani.com uygulaması ile size uygun iş fırsatlarına anında ulaşabilirsiniz.

Human

Türkiye’nin Önde Gelen Markalarının Tercihiyiz.

İlan Ver Sektörel İlanlar Aday Giriş İş Ara