İş Hayatında Kronik Yorgunluk

İş Hayatında Kronik Yorgunluk

“Ne kadar uyursam uyuyayım, dinlendiğimi hissetmiyorum.”


“Üzerimde sürekli bir bitkinlik ve yorgunluk var.”


“Yaptığım işe odaklanmakta zorlanıyorum.”


“Baş ağrısından kurtulamıyorum.”


Siz de yukarıdaki cümleleri sık sık kuruyorsanız kronik yorgunluk sendromu ile karşı karşıya olabilirsiniz. Yoğun çalışma temposu, kaliteli dinlenme zamanı geçirememe, iş yerinde stres yaratan etkenler ve iş yükünün yoğunluğu bu sendromun temelinde yatan sebepler olarak karşımıza çıkıyor.


Peki ne yapmalıyız?


· Öncelikle üzerinizde gerginlik yaratan etmenleri hayatınızdan çıkarmaya ve stresi azaltmaya çalışın. Gün içinde dinlenmek için kendinize küçük molalar verin.
 
· Beslenmenize dikkat edin. Fast food, işlenmiş gıdalar ve paketlenmiş ürünler sağlığınıza zarar verir. Yanınızda her zaman sağlıklı atıştırmalıklar bulundurun. Kafein, alkol ve nikotinden kaçının. Düzenli ve sağlıklı beslenmeyi yaşam tarzınız hâline getirin.
 
· Fiziksel aktiviteyi ihmal etmeyin. Gün içinde küçük egzersizler yapmak, hafta sonu yürüyüşlerine çıkmak iyi gelecektir. Yaşam kalitenizi ve çalışma veriminizi artıracak vücut ve beyin molası egzersizleri gerçekleştirebilirsiniz.
 
· Düzenli uyku çok önemli. Yatış ve kalkış saatlerinizi sabitleyin. Uykuya dalmakta zorlanıyorsanız, yatmadan önce ılık süt içmeyi, kitap okumayı ya da hafif bir duş almayı deneyebilirsiniz.
 
· Bu önerileri uyguladıktan sonra hâlâ aynı şikâyetleri yaşıyorsanız bir uzmandan yardım almaktan çekinmeyin.

Sektöre Göre İş İlanları

)
Uygulamamızı İndirin!

Elemanuzmani.com uygulaması ile size uygun iş fırsatlarına anında ulaşabilirsiniz.

Human

Türkiye’nin Önde Gelen Markalarının Tercihiyiz.

İlan Ver Sektörel İlanlar Aday Giriş İş Ara