Mülakatta Söylememeniz Gereken 5 Cümle

Mülakatta Söylememeniz Gereken 5 Cümle

Mülakatta Söylememeniz Gereken 5 Cümle

Onlarca iş ilanlarına başvuru yaptıktan sonra hayatınızın işini buldunuz ve iş görüşmesi için davet edildiniz. Sakın aşağıdaki cümleleri kullanıp ilk görüşmeden işinizi tehlikeye atmayın!

1. Bu İşe Ne Kadar Maaş Veriyorsunuz?


Görüşmeye davet eden kişilerin, size sunulacak maaş aralığı hakkında mutlaka kafasında bir tutar vardır. Bu konuda elbette siz de isteklerinizi belirtebilir ve pazarlık yapabilirsiniz. Ancak maaş konusunu açan siz olmamalı, maaşınızı artırmak için yapacağınız ısrarı abartmamalısınız.


2. Fazla Mesai Var mı?


Her kurum, çalışanlarından en yüksek performansı bekler ve zaman zaman fedakârlık yapmasını isteyebilir. Bu konuda olumsuz bir tavır sergilemeniz, işi baştan kaybetmenize neden olacaktır.

3. Eski İş Arkadaşlarımla/Patronumla Sorunlarım Var


Bir iş görüşmesinde asla yapılmaması gerekenler listesinde en başta, eski iş arkadaşlarını ve patronunu kötülememe maddesi gelir. Bu, iş ahlâkı adına önemli bir kuraldır ve kişiliğiniz hakkında da karşı tarafa önemli ipuçları verir. Daha önce çalıştığınız yerlerde ne yaşamış olursanız olun, olumsuz yorumlarınızı karşı tarafla paylaşmayın.4. Bu İşi Severek Yaptığım Söylenemez


Bir yöneticinin, çalışanlarında görmek istediği en önemli şeylerden biri de, işine tutkuyla bağlı olması ve severek çalışmasıdır. Sevdiğiniz bir işte çalışmak ve bundan keyif almak, sizi de mutlu eder ve performansınızı artırır. Başvurduğunuz işte istekle çalışamayacağınızı düşünüyorsanız, seçimlerinizi gözden geçirmelisiniz.

5. Geç Kaldığım İçin Üzgünüm


Gerek iş görüşmesinde gerekse iş hayatınızın devamında bu cümleyi kurmamaya çalışmalısınız. Zaman yönetimi ve zamanı verimli kullanma, iş hayatının en önemli unsurlarındandır.Sektöre Göre İş İlanları

)

Uygulamamızı İndirin!

Elemanuzmani.com uygulaması ile size uygun iş fırsatlarına anında ulaşabilirsiniz.

Human

Türkiye’nin Önde Gelen Markalarının Tercihiyiz.

İlan Ver Sektörel İlanlar Aday Giriş İş Ara