Yorgun Bir Geceden İş Yaşamına Nasıl Geçeriz?

Yorgun Bir Geceden İş Yaşamına Nasıl Geçeriz?

Yorgun Bir Geceden İş Yaşamına Nasıl Geçeriz?

Geç biten geceler erken başlayan sabahlar, çoğumuzun hayatının bir parçası haline geldi. İster geç saatlere kadar çalışan bir işkolik ister eğlenmeye doymayan bir maceraperest olsun, gece geç yatmak ertesi gün için birçok sorunu da beraberinde getiriyor.

Yoğun iş hayatı ve bu yoğunluğun getirdiği stres, hayatımızın büyük bölümünü ele geçirse de ara sıra küçük kaçamaklar yaparak bu bombardımandan sıyrılmaya çalışıyoruz. İş hayatı ve sosyal hayatın bu şekilde çakışması, para kazanma zorunluluğu ile hayatın elimizden akıp gidiyor oluşu arasındaki tezatı da yüzümüze vuruyor çoğu zaman. Hayatın bu yüzüne karşı sapasağlam ayakta durmak için ne yapmalı peki?


Öncelikle zamanlamaya dikkat etmekte fayda var. Arkadaşlarınızla eğlenmeye gideceğiniz bir gecenin ertesi gününde önemli bir toplantı ya da yetiştirilmesi gereken bir iş olmamasına dikkat etmelisiniz. Böyle bir riski göze almak, işinizi kaybetme konusunda bile bile lades demekle aynı anlama gelebilir. Eğlenmeye ayıracağınız zamanı hafta içine denk getirmemek bu konuda en iyi yöntem olacaktır.

Kendinize ve işinize duyduğunuz güvenle hafta içinde geç saatlerde noktalanan bir gece geçirdiniz diyelim, böyle bir durumda kendinizi güne en iyi şekilde hazırlamalısınız. Ertesi gün yapılacak işleri hafifletmek veya önceden halletmek, giyeceğiniz kıyafetleri hazır etmek size zaman kazandırır ve yükünüzü hafifletir. Sabah uyandığınızda soğuk bir duş almak ya da sert bir kahve içmek de sizi kendinize getirecektir. Ancak bu konuda da dikkatli olmalısınız. Kendinizi ayık hissetmek ve enerjinizi artırmak adına çok fazla kahve içmenizin de sağlığınıza iyi gelmeyeceğini bilmelisiniz. Uzmanlar, fazla kahve içmenin kalpte ritim bozuklukları yaratabileceğini, tansiyonu yükseltebileceğini ve mide rahatsızlıklarına yol açabileceğini belirtmektedir.


Kendinizi enerjik ve sağlıklı bir güne hazırlamanın temel koşullarından biri de doğru beslenmedir. Yağlı ve ağır yiyeceklerden uzak durarak sağlıklı ve hafif öğünler tercih etmek; gün içinde ceviz, badem, incir, fındık gibi enerji verecek atıştırmalıklar tüketmek ve bol su içmek vücudunuzu önceki gecenin yorgunluğundan arındıracaktır.

Sektöre Göre İş İlanları

)

Uygulamamızı İndirin!

Elemanuzmani.com uygulaması ile size uygun iş fırsatlarına anında ulaşabilirsiniz.

Human

Türkiye’nin Önde Gelen Markalarının Tercihiyiz.

İlan Ver Firma Giriş Aday Giriş İş Ara